На 24 май училището ни тържествено отбеляза един от най-светлите и обичани български празници – Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност.
Празничната програма събра ученици, учители, родители, жители и гости на селото, които заедно се преклониха пред делото на създателите на славянската писменост и пред всички будители, съхранили българския дух през вековете.
Тържеството започна с изпълнение на химна на Република България и химна „Върви, народе възродени“. Учениците представиха богата художествена програма, изпълнена с вълнение и празнично настроение. Те рецитираха стихове, посветени на знанието, книгата и българската азбука, които развълнуваха присъстващите и напомниха за силата на словото и образованието.
Особено впечатление направиха музикалните изпълнения на учениците от първи клас, които с много талант и ентусиазъм изпяха песен, посветена на буквите. Празникът бе допълнен от красиви танцови изпълнения, които създадоха настроение и предизвикаха бурни аплодисменти от публиката.
В празничната програма активно участие взеха и децата от детската градина. С много усмивки и вълнение най-малките участници поздравиха всички присъстващи със стихотворения и песни и показаха, че любовта към родното слово и българските традиции се възпитава още от най-ранна възраст.
Кулминацията на празника бе тържественото шествие на учениците, учителите и децата от детската градина по улиците на населеното място. Под звуците на празнични песни и с гордо развени български знамена участниците преминаха в общо шествие, превръщайки деня в истински празник на знанието, духовността и българската култура.
Празничният ден завърши с награждаване на пенсионирани учители в ОУ „Христо Ботев“-.с. Божурица с грамоти и цветя.Нека пазим и предаваме на следващите поколения любовта към българския език, книжовност и духовност.
Честит празник на всички учители, ученици, деятели на културата и просветата!










