начало,  Новини

Дистанционно обучение

Дистанционно обучение От 16.03.2020 г. в ОУ „Христо Ботев“, с . Божурица се въвежда дистанционна форма на обучение във връзка с обявеното извънредно положение в България. В Иновативно училище с.Божурица вече две години активно работим с учебната платформа „Кан академия“ и имаме необходимата готовност и организация за провеждане на дистанционно обучение. Децата от трети клас от 2018 г. имат активни профили и създаден активен виртуален клас „Умници математици“ /11 бр./, в началото на учебната 2019/2020 г. създадохме и клас „НВО 4“. Поради непредвидената ситуация, за провеждане на дистанционно обучение и за втори клас бе регистрирана на 13.03.2020 виртуална класна стая от Росица Ненчева сертифицирана от Софтуерен университет гр. София за „Учител на бъдещето“. От 16.03 влиза в ход същата организация и за 5, 6 и 7 клас по математика и природни науки. За да осъществим дистанционно обучение и по хуманитарни науки предприехме активна регистрация на родителите за ползване на електронни учебници на Klett. Повечето от учителите вече готвят тестове с Google forms и очакваме акаунтите към Microsoft Teams . Класните ръководители ще предоставят допълнителна информация чрез създадените групи в социалните мрежи за платформите, които ще бъдат използвани за дистанционното обучение, и ползването на различни видове образователни ресурси.