С редица инициативи отбелязахме Националната седмица на четенето

С маратон на четенето стартира тази година Националната седмица на четенето в ОУ „Христо Ботев“, с. Божурица.

Откъси от любими книги четоха пред своите съученици децата от 5 и 6 клас. „Един ден заедно в библиотеката“ бе следващата дейност. Ученици, учители и родители посетиха заедно библиотеката, като четоха откъси от книги.

Препис на главата „Радини вълнения“ от романа на Иван Вазов „Под игото“ направиха пък учениците от 7 клас, на които тази година им предстои Национално външно оценяване.

В света на приказките се впуснаха деца от детската градина в с. Рибен и ученици от начален курс в ОУ „Христо Ботев“. По-големите четоха приказки на по-малките. Националната седмица на четенето бе закрита с уъркшоп – изработване на корица на книга и табло с цитати от любими книги.