начало,  Новини

На разходка до разкопките в с. Рибен

Верни на традицията в нашето училище за здравословен начин на живот, освен да се храним правилно, ние използваме всяка възможност да излезем сред природата. В един неучебен, но присъствен ден, решихме да посетим разкопките до с. Рибен. Част от учениците, които учат в ОУ „Христо Ботев“, с. Божурица, са оттам.

Освен похода, който направихме, научихме и нови неща, свързани с археологическите разкопки край селото. Например, че с. Рибен е едно от местата, които предлагат толкова добри условия, че е предпочитано място за живот поне от 7000 години. Това доказва работата на археолозите в местността Градище. Освен следи от първите земеделци в Европа, мястото крие тракийско светилище и голям римски храм.